15. 5. 2011, 3. závod, garáže ve Zlíně

15.05.2011 18:47

Předpověď počasí se tentokrát vyplnila. Déšť a zima. Proto se 3. závod uskutečnil v krytých garážích na autobusovém nádraží ve Zlíně.

Ještě před závodem RCF team řešil dopravu na místo konání, neboť nám vypovědělo službu naše vozidlo. Domluvili jsme se přímo s organizátorem závodů, Pavlem Kopytkem. Ten se ráno zastavil pro veškeré vybavení. Naši jezdci (vybavení dostatečným množství řízků, nápojů a sladkostí) potom využili služeb MHD.

Byly připraveny dvě dráhy. Lichá (1, 3, 5, 7) kratší, velice rychlá a sudá (2, 4, 6) dlouhá, úzká, technická a velice zamotaná, která byla náročná na celkovou orientaci.

Překvapením byla neúčast favoritů Mirka Zikmunda a Tomáše Lysáka. Petr Sekula se rozhodl absolvovat závod s dvojkolkou X10.

Velice důležitým zjištěním při průjezdu prvního jezdce na RZ bylo to, že povrch vůbec neklouže a monoposty okamžitě reagují na změnu směru. Teamový inženýr proto provedl drobnou změnu v nastavení vysílačky, tzv. expa a ještě více otupil řízení.

Oba naši jezdci tedy nastoupili do první RZ s cílem neudělat zbytečnou chybu, jet spíše na jistotu a pečlivě sledovat chování monopostu. To oba zvládli a tak po první RZ byli na 3. a 11. místě.

Tentokrát obou našim jezdcům vyhovovaly oba typy rychlostních zkoušek, nechybovali a zajížděli v nich velice slušné časy.

Radko po tuhém boji uhájil 4. místo a Radko jr. díky velice pěknému a vyrovnanému výkonu obsadil 11. místo.

Zejména u Radka jr. musí RCF team vyzvednout jeho obdivuhodný výkon, neboť v přímém boji porazil hned dva jezdce.

Velice pozitivně se projevily změny v nastavení monopostu Radka. Naše počáteční obavy, zda-li tlumení přeci nebude jenom příliš měkké se naštěstí nepotvrdily. Auto mnohem lépe sedělo a mělo neutrální jízdní charakteristiku.

U monopostu Radka jr. jsme objevili drobné znaky "nervozního" chování (občasné poskakování) a proto také i ono bude podrobeno změně nastavení tak, jako u Radka.

Teamový inženýr se také zaměřil na porovnání rychlosti reakce na pokyny z vysílačky. A objevil zde rozdíl. U Radka je o něco pomalejší. Zřejmě je to dané typem vysílačky (FM 40 MHz), která má přenos o něco pomalejší než DSM. Proto pro další závod (již 21. 5. 2011, první závod letního HITu 2011) bude na vysílačce nastaven tzv. rychlý přenos.

 

Celkové umístění po třetím závodu:

Radko: 5. místo, 48 bodů

Radko jr.: 21. místo, 5 bodů

Radko jr.: 2. místo, 85 bodů (v hodnocení mezi juniory)

RCF team: 4. místo, 53 bodů

 

—————

Zpět