17. 4. 2011, 1. závod, ZPS Malenovice

17.04.2011 18:44

Slunečné počasí, i když ne moc teplé a vítr nás provázelo celé odpoledne.

Jezdci RCF teamu poprvé vyzkoušeli svoje monoposty na asfaltovém povrchu. Teamového inženýra především zajímalo chování na prašném hrbolatém asfaltu.

Výsledek ovšem předčil všechna očekávání celého RCF teamu.

Monopost Radka se choval v mezních situacích mírně nedotáčivě. Monopost Radka jr. měl neutrální vlastnosti a celý tzv. "package" (geometrie, odpružení - olej v tlumičích, tvrdost pružin, převodový poměr, rychlost a síla serva, nastavení závodního modu na regulátoru, hmotnost vozidla, výška podvozku, pneumatiky...) si navzájem velice dobře "sedl" a doplňuje se.

Je zajímavé, že tento stejný "package" má i monopost Radka a přesto má jiné jízdní vlastnosti. Dle prvních poznatků to vypadá, že pružiny, které jsou u obou monopostů identické jsou u Radka z jiné série a jsou mírně tvrdší. Uvidíme tedy, co na příští závod vymyslí teamový inženýr, např. nasazení jiných (měkčích) pružin.

Na druhé straně, jak prohlásil špičkový jezdec Marcus Grönholm u svého angažmá u Peugeotu: "Team mi dá špičkové, nastavené, konkurenceschopné auto a já se mu musím přizpůsobit."

Vstup do první RZ byl pro RCF team impozantní. Radko zajel 6. čas a Radko jr. 18. čas (nebyl poslední). Ve 2. RZ to byl 8. a 17. čas. Ve 3. RZ Radko jr. trefil fotobuňku, dostal čas posledního jezdce + 5 sekund. Tato chyba jej stála dle propočtů v celkovém umístění 2 místa. Následně Radko ve své snaze dohnat tuto ztrátu zbytečně chyboval a zajížděl čas ve druhé desítce. Radko jr. ovšem pokračoval ve výborných výkonech a pouze 3x z celkových sedmi RZ skončil poslední.

 

Celkové umístění po prvním závodu:

Radko: 12. místo, 8 bodů

Radko jr.: 19. místo, 1 bod

Radko jr.: 4. místo, 25 bodů (v hodnocení mezi juniory)

RCF team: 9. místo, 9 bodů

—————

Zpět