21. 5. 2011, 72. HIT

22.05.2011 18:23

V obrovském dusnu, které bylo přezvěstí bouřky RCF team poprvé vyzkoušel nové podvozky na asfaltových okruzích (doposud byly ovyzkoušeny pouze na koberci a na Cik-Cak) na 72. závodu letního HITu.

Jako obvykle RCF team dorazil až na 3. rozjížďku. V té se ukázalo, že namazané pneu strašně moc drží a zejména u Radka jr., který ještě nemá takové velké zkušenosti docházelo k častému převracení. Proto do finálových jízd naši  jezdci nastupovali s čístými pneumatikami.

V této rozjížďce měl také velikou smůlu Radko jr., kterému při jednom z četných nehod vypadla baterie a než ji nasazovač znovu umístil do podvozku, tak nabral velikánskou časovou ztrátu.

Do finálových jízd tedy naši jezdci nastupovali z předposlední a poslední pozice.

V první finálové jízdě ukázal velikou bojovnost Radko, který se dokázal propracovat na 3. místo s minimálním odstupem na druhého, Víta Kutala (1,644 s.).

Radko jr. se potýkal s převracením vozu a tak tomu musel uzpůsobit svůj jezdecký styl.

Ve druhé finálové jízdě Radko opět uhájil 3. místo, i když už s větší ztrátou na první dva jezdce. Radko jr. se vyvaroval zbytečných chyb, zejména náhlých prudkých změn jízdy a přestal se potýkat převracením vozidla.

Do třetí finálové rozjížďky nenastoupil Jan Kupský a tak Radko s přehledem vybojoval celkové třetí místo.
Radko jr. se po udělených radách od svého teamového jezdce zaměřil na plynulou jízdu bez ohledu na pořadí.

Po skončení poslední finálové jízdy se během několika minut spustil obrovský déšť. RCF team se proto urychleně sbalil a nečekal ani na vyhlášení výsledků, neboť nebylo jasné, jak dlouho bude déšť trvat, zdali se potom bude pokračovat v závodu či nikoliv.

Celkové umístění po závodu:

Radko: 3. místo, 98 bodů

Radko jr.: 5. místo, 96 bodů

—————

Zpět