7. 10. 2012, 12. závod, Zlín, garáže

08.10.2012 19:13

Ačkoliv RCF team den před závodem absolvoval shakedown (viz. odkaz) v místě konání (zúčastnila se jej i naše nová posila, Jan), kterým mělo být místo před autosalonem Toyota, nakonec se jel závod ve Zlíně v garážích u autobusového nádraží, neboť počasí tentokrát ukázalo svou odvrácenou tvář a připravilo pro nás studené a deštivé počasí.

Radko a RCF team měl svoji celkovou pozici v podstatě jasnou a tak se celý závod soustředil spíše na Radka jr., před kterým stála obrovská výzva a cíl a to získání třetího místa v kategorii juniorů. Musel proto porazit svého soupeře Filipa kopeckého.

v první Rz zajeli oba jezdci vyrovnané časy, ve druhé a třetí RZ si Radko vybojoval drobný náskok, který ovšem Filip ve čtvrté, páté a šeté RZ postupně smazával.

Sedmá (pro oba závodníky rozhodující RZ) se nakonec nejela, neboť někteří účastníci z důvodu obrovské zimy předčasně odešli.

Nakonec byl tedy Radko jr. úspěšnější a ze šampionátu si odváží skvělé 3. místo v kategorii juniorů.

 

Radko se celý závod soustředil na výkony svého teamového partnera a předával mu veškeré poznatky z trati a v průběhu závodu ho povzbuzoval.

 

Rozsáhlejší komentář z celého šampionátu a jednotlivýcxh závodů najdete na stránkáck Cik-Cak (viz. odkaz).

Celkové umístění po dvanáctém závodu a zároveň výsledky celého šampionátu:

Radko: 6. místo, 156 bodů

Radko jr.: 12. místo, 85 bodů

Radko jr.: 3. místo, 265 bodů (v hodnocení mezi juniory)

RCF team: 4. místo, 241 bodů

 

—————

Zpět