Informace o nás

Jedná se o ryze česko-slovenský závodní team zaměřený na závody RC aut elektro v měřítku 1:10 na Zlínsku.


Proč RCF ?

Rodina především, rodina je základ všeho a z toho vychází i název teamu.

Radko Cernohous Family

Už je to jasné ?


Historie teamu

2001
Zaregistroval jsem závody RC aut, dnes jezdících pod názvem Intercup. Následně jsem se divácky zúčastnil několika dalších závodů. Objevil jsem také závody RC rally, které pořádali bratři Zikmundové. A nutno říci, že tyto závody mi učarovaly mnohem více (jezdí se na asfaltu, za autem se neběhá). Postupně jsem začal získávat potřebné informace (co, jak, kde, za kolik) až jsem se rozhodl také já vstoupit na půdu RC závodů aut.

Zakoupil jsem potřebnou techniku (podvozek Tamiya TB-01, servo Graupner, regulátor Hitec, vysílačka Acoms 40 AM, pneu, baterie Sanyo 1700 mAh, pneu, nabíječka ...), karosérii si nechal nastříkat Zdeňkem Miklem (nyní pořádá závody Zedart) a začal jsem trénovat. V zimě byly pravidelné tréninky na sokolovně v Lípě.

  

2002
Naplno jsem vstoupil do závodů RC rally. Pravidelně jsem obsazoval poslední příčky. Nedílnou součástí byl nákup lepších pneu, tunigových dílů, silnějšího motoru, nastavovacího zařízení - Set up Hudy, neustálé nastavování a zkoušení toho co bude fungovat a co ne, někdy také systémem pokus omyl.

 

2003
Zúčastnil jsem se pouze několika závodů RC rally, ale potom jsem závodní činnost začal utlumovat (založení rodiny, dálkové studium na VŠ). To také bylo období, kdy jsem uvažoval o tom, že vše prodám (naštěstí jsem tak neučinil).

 

2003 - 2009
Dlouhá přestávka vyplněná zkouškami, státnicemi (Bc., následně Ing.), koupí bytu a jeho rekonstrukcí, věnované rodině a výchově malých "prcků".

 

2009
17.5.2009, závody Cik-Cak. Po téměř šestileté přestávce jsem se vrátil do závodů.
Těch se zúčastním pořád a jsou mojí srdeční záležitostí. Nyní je už nepořádají bratři Zikmudové, ale Pavel Kopýtko s rodinou.

A právě v tomto roce vznikl RCF team.
Sice měl pouze jednoho jezdce, ale potřebnou podporu celé rodiny.

O vánocích obdržel starší syn Radko jr. závodní techniku na podvozku TT-01 a tak rozšířil řady členů RCF teamu.

 

2010
RCF team se pravidelně účastní závodů Cik - Cak a HIT.
Postupně se dokupuje profesionální závodní vybavení (vysílačky, ragulátory, čipy, pneu ...).

24.12.2010 je RCF team posílen o dalšího jezdce, mladšího syna Jana.

 

2011
RCF team plně přechází na podvozky Tamiya TT-01E type R. Pravidelně se účastní závodů Cik - Cak, závody HIT částečně vypouští.


2012-14
RCF se účastní pouze závodů Cik - Cak. V roce 2014 pořizuje nový podvozek TT-02 a provních závodů se účastní i nejmleadší jezdec teamu - Jan.


2015
RCF team nakupuje podvozek XRAY.